همانطور که می دانید “ لولا گازور کابینت ” وظیفه اتصال درب به بدنه یا چهارچوب و باز و بسته شدن آنرا بر عهده دارد. لولا گازور کابینت غالباً برای درب هایی استفاده می شود که جنس آنها از ام دی اف MDF می باشد.تا حالا شده بخواهید برای کابینتتون لولا نصب کنید؟ می دونید باید آنرا چگونه نصب کرد ؟ ما انواع مختلف لولا را داریم که بسته به جایگاه استفادشون، کاربردهای مختلفی دارند اما امروز می خواهیم به بررسی متداول ترینشون یعنی ” لولا 90 درجه ” بپردازیم. لولایی که خیلی آنرا می بینیم و ازش استفاده می کنیم. برای بررسی نحوه ی نصب این لولا تا آخر این ویدیو با ما همراه باشید.

نصب لولا گازور

اولین قدم مشخص کردن ” ابعاد نصب لولا گازور ” می باشد. خب شروع می کنیم، ابتدا با استفاده از مته لولا گازور سایز 35 میلی متر، پشت درب کابینت را دو سوراخ به عمق 12 میلی متر می زنیم طوری که این سوراخ ها، 3 میلی متر از لبه ی کناری درب و 8 تا 12 سانتی متر از بالا و پایین کابینت فاصله داشته باشه.

نکته ای که باید بدونیم اینه که عمق این دو سوراخ زده شده باید به اندازه ای باشه که برآمدگی لولا کاملاً دورن کابینت جای بگیره و مته هم از قسمت رویی درب بیرون نزنه. از این رو برای راحتی بیشتر تو نصب، می تونید از مته ی لولا گازور لبه دار استفاده کنید تا به اندازه ی لازم، درب سوراخ بشه.


نحوه جا انداختن لولا کابینت

” نحوه جا انداختن لولای کابینت ” به این است که باید با استفاده از پیچ های خودکار یا MDF ، لولاها را سرجای خودشون به روی درب کابینت فیکس کنیم. اما باید حواسمون باشه که لولاها را صاف و موازی لبه ی درب نصب کنیم چراکه در صورت کج نصب کردن، لولاها به مرور زمان خراب می شوند و مجدداً باید آنها را تعویض کنیم.

همچنین باید دقت کنیم تا محل ” نصب لولای کابینت ” درون این یونیت با محل نصب طبقه های کابینت تداخل نداشته باشه چون در صورت تداخل، بعداً تو هنگام نصب طبقه ها به مشکل می خوریم.

حالا درب را در راستای بدنه ی یونیت قرار می دهیم و پیچ های پایه ی لولا را سرجای خودشون فیکس می کنیم. کابینت ما قابل استفاده است !

نکات نصب لولا گازور

برای اینکه بدانید نکات ” نصب لولا گازور ” چیست لازم است قبل از استفاده با استفاده از پیچ های رگلاژ، لولا را تنظیم کنیم تا فاصله ی درب از یونیت و چپ و راست بودن درب کابینت به درستی تنظیم بشه. همچنین برخی لولاها به صورت کلیپسی هستند و توی آنها می توانید با استفاده از کلیپس زیر لولا، درب را از یونیت کابینت، بدون باز کردن پیچ های لولا جدا کنید.

علاوه بر این اگر طول کابینت شما بیشتر از 1 متر هستش، برای نگهداری درب به روی یونیت، باید از 3 تا لولا گازور استفاده کنید. برای تعویض لولا هم باید به برند و مدل لولا دقت کنید و با توجه به آن، مراحل نصب را انجام بدهید و حتماً پس از نصب، مجدداً لولای جدیدتون را رگلاژ کنید.

با تشکر از اینکه ما را تا پایان این  مقاله همراهی کردید، شما عزیزان می توانید برای خرید لولا گازور به وبسایت نماآرا مراجعه کنید.