+982145260000
info@nama-ara.ir

وبلاگ


کابینت کلاسیک و مزایا و معایب آن

کابینت کلاسیک و مزایا و معایب آن

با شناخت معایب و مزایای کابینت مورد نظرتان انتخاب شما برای خرید، یک انتخاب آگاهانه است. در این مطلب میخوایم معایب و مزایای کابینت کلاسیک را ب شما به اشتراک بگذاریم . البته  مزایای کابینت آشپزخانه کلاسیک بسیار بیشتر از معایب آن است.

اصول انتخاب رنگ کابینت

اصول انتخاب رنگ کابینت

انتخاب رنگ آشپزخانه  برای برخی خیلی سخت و برای برخی خیلی آسان  است. این موضوع تنها به کابینت هم مربوط نیست، یعنی فرقی نمی‌کند که موضوع انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه باشد یا رنگ کفش، لباس، قابلمه، سرویس خواب، مو یا پارکت و کفپوش و کاشی و پرده.برای بعضی‌ها هم، رنگ خیلی مسئله مهمی نیست. فرقی ندارد که شما جزو کدام دسته‌ از افراد هستید، مطالبی که در ادامه آورده‌ایم به اصول انتخاب رنگ شما کمک می‌کند. به‌این‌ترتیب با منطق و اصول رنگ کابینت آشپزخانه آشناتر خواهیم شد و بهترین رنگ کابینت را برای آشپزخانه‌مان انتخاب خواهیم کرد.

تفاوت هایگلاس و ام دی اف

تفاوت هایگلاس و ام دی اف

هایگلاس نیز نوعی ام دی اف است با این تفاوت که روکش آن با یک لایه پلکسی گلاس پوشانده میشود. پلکسی گلاس نوعی پلاستیک است که ظاهری بسیار شفاف و شبیه شیشه دارد که نسبت به شیشه سبک تر و مقاوم تر است.

اکسسوری های پرطرفدار برای کابینت های آشپزخانه

اکسسوری های پرطرفدار برای کابینت های آشپزخانه

اکسسوری کابینت یا همان تجهیزات کابینت از جمله لوازمی هستند که به آرایش محیط آشپزخانه در جهتی سازماندهی شده کمک می کنند. ممکن است فضای آشپزخانه شما مساحتی بزرگ یا مساحتی بسیار کوچک داشته باشد که در هر دو مورد چنین آشپزخانه ای نیاز به نصب تجهیزاتی داشته که کاربری آسوده خاطری در این فضا ایجاد کنند. معمولا از محیط آشپزخانه برای سرو غذا، شست و شوی ظروف و آشپزی استفاده می کنیم. همینطور بسیاری از مواد غذایی را در یخچال یا کابینت ها می چینیم تا در هنگام آشپزی یا سرو غذا از آنها استفاده کنیم.

انواع طرح آشپزخانه

انواع طرح آشپزخانه

امروزه یکی از مهمترین بخش های مورد توجه در ساختمانها کابینت آشپزخانه و بحث چیدمان و دکوراسیون آن بشمار می رود از زمان های گذشته طاقچه ها و طبقات چوبی در مکان ها استفاده میشد بتدریج با پیشرفته شدن سطح زندگی و دستیابی به مصالح ساختمانی جدید طاقچه ها به کمدها بوفه ها و کابینت ها تبدیل شدند و انتخاب مواد اولیه مورد توجه بیشتری قرار گرفت کم کم با محدودیت منابع و قیمت بالا و سنگین چوبهای خام تولید شده،  مصنوعاتی مانند MDF، نئوپان و انواع پانلها با روکش طبیعی و مصنوعی جای خود را در این میان باز کردند.

لاندری ( لاندری روم ) چیست؟

لاندری ( لاندری روم ) چیست؟

در بسیاری از خونه های نوساز یک فضایی به اسم لاندری روم داریم. لاندری( laundry )یا لاندری روم( laundry room ) در حقیقت یعنی رخت شوی خانه. در گذشته یک فضای بزرگ بود ولی این روزها یک فضای کوچک در حد 1 و تا 1 و نیم مترمربع برای این کار کافی است.

جک کابینت

جک کابینت

 یکی از یراق آلات مهم و پر کاربرد کابینت ها،  جک کابینت می باشد که در کابینت های هوایی مورد استفاده قرار میگیرد و موجب این می شود که درب کابینت های هوایی را بالا نگه می دارد و  مانع از رها شدن و برخورد درب کابینت با یونیت موقع بسته شدن کابینت می شود.

لولای خلاص

لولای خلاص

کابینت فشاری یا تاچ به کابینتی گفته می شود که درب آن با لمس دست باز می شود و مطمعنا این امر با  لولای گازور مناسب امکان پذیر می شود. به همین دلیل تولید کنندگان این صنعت اقدام به تولید لولاهایی با عنوان خلاص کرده اند و آن را عرضه نمودند.

لولای معکوس

لولای معکوس

“لولا معکوس“ یکی از لولاهای متفاوتی است که فنر آن به صورت عکس عمل می کند یعنی وقتی که لولا را نصب می کنیم بجای اینکه درب را ببندد ،باز می کند، به طور کلی مکانیزم این لولا برعکس لولاهای معمولی است و در صورت استفاده از لولا معکوس درب در حالت عادی باز خواهد بود.

دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...