انواع جک کابینت

جک کابینت دارای انواع و مدل‌های گوناگونی است که از روش‌های مختلف در تولید آن استفاده می‌شود. رایج‌ترین انواع جک کابینت به دو دسته بالابازشو و پایین بازشو تقسیم‌بندی می‌شود که اگر بخواهیم آن‌ها را به طور جزئی‌تر مورد بررسی قرار دهیم باید به جک‌های گازی، HK گریفین ، HKS گریفین و انواع دیگری از جک های برند گریفین  اشاره کنیم. هر کدام از این جک‌ها بر اساس نیاز شما و نوع کابینت انتخاب می‌شود. جک‌های نامناسب می‌توانند کاربرد کابینت را دچار مشکل کنند و شما نتوانید به راحتی درب کابینت را باز و بسته کنید. تولید صدای ناهنجار در حین استفاده از کابینت از مهم‌ترین پیامد‌های انتخاب نادرست جک محسوب می‌شود.

بهترین جک کابینت

بهترین جک‌ها بر اساس نیاز شما تعیین می‌شود. اگر کابینت‌ها به صورت افقی طراحی شده‌اند بهتر است از جک بالا بازشو استفاده کنید و اگر به صورت باکسی طراحی شده‌اند توصیه می‌کنیم از جک پایین بازشو بهره بگیرید. انتخاب بهترین جک نه تنها بر اساس شکل ظاهری و عملکرد، بلکه بر اساس جنس و برند نیز انتخاب می‌شود. جک‌های فلزی از دوام و مقاومت بیشتری نسبت به جک‌های پلاستیکی هستند. اگر به دنبال یراق آلات مقاوم هستید پیشنهاد ما خرید جک فلزی است.

علت خرابی جک کابینت

عوامل مختلفی در خراب شدن جک درب کابینت دخالت دارند که در این بخش به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم. بهتر است جک‌ها بعد از خرابی، تعویض شوند. زیرا تعمیر آن‌ها به صرفه نخواهد بود. اولین و مهم‌ترین عامل در خرابی این نوع از یراق آلات عدم تناسب جک با وزن درب کابینت است. در بخش قبل اشاره کردیم که جک‌ها باید بر اساس وزن درب کابینت انتخاب شوند. هر چه وزن درب بیشتر باشد باید از جک‌های قوی‌تری استفاده کرد.

مورد دیگری که در خصوص خرابی جک‌ها وجود دارد اشتباه در نصب است. هنگامی که نصب را به طور اشتباه انجام می‌دهید باعث خالی شدن گاز و همچنین نفوذ رطوبت در آن خواهید شد. اگر جک از نوع فلزی باشد با نفوذ رطوبت به درون آن شاهد زنگ زدگی و اکسیداسیون آن خواهیم بود.
اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که به طور مکرر و بی‌رویه درب کابینت را باز و بسته می‌کنید باید به زودی منتظر خرابی جک آن باشید. زیرا استهلاک و خرابی آن با سرعت بیشتری رخ خواهد داد و در نهایت مجبور به تعویض جک خواهید بود.

جک آرام بند کابینت چیست؟

نصب جک آرام بند در کابینت مزایای زیادی دارد که می‌توان به افزایش طول عمر قفل و سایر قسمت‌های کابینت اشاره کرد. همچنین وجود این قطعه سبب می‌شود که سروصدای اضافی در حین باز و بسته کردن درب به وجود نیاید. آرام بند‌ها از نظر شکل و کاربرد به دو دسته ریلی و بازویی تقسیم‌بندی می‌شوند. آرام بند‌های ریلی بسیار نرم و روان عمل می‌کنند و آرام بند‌های بازویی قدرتمندتر هستند. زیرا دارای پیچ تنظیم می‌باشند.

انواع جک کابینت شامل چه مدل‌هایی است؟

جک‌هایی که در کابینت نصب می‌شوند به دو دسته کلی بالا بازشو و پایین بازشو تقسیم‌بندی می‌شوند اگر بخواهیم جک‌ها را به طور جزئی‌تر مورد نقد قرار دهیم تا بتوانیم بهترین نوع آن را انتخاب کنیم باید به معرفی جک پمپی ، HkS، Hk و… بپردازیم.

جک گازی گریفین

جک گازی همان جک پمپی است که نصب آن در کابینت سبب می‌شود درب به هنگام باز بودن به طور ثابت بایستد. این نوع از جک‌ها قابلیت تحمل وزن‌های مختلفی را دارند. اگر درب کابینت دارای وزن زیادی است نمی‌توانید از جک‌هایی با توان کم استفاده کنید. جک‌های گازی در انواع مختلف شامل ۸۰۰، ۱۰۰ و ۱۲۰ نیوتن تولید می‌شوند.

جکHK گریفین

جک آرامبند مدل HK خمیده قابلیت تحمل وزن های مختلفی را دارد . برای درب هایی که وزن آنها بین 2/5 تا 3/5 کیلوگرم است جک HK  مدل P-210W-L می توانید استفاده کنید و همچنین برای درب هایی که وزن آنها بین 3/5 تا 4/8 کیلوگرم می باشد جک HK مدل P-210W-M می توانید استفاده کنید و همچنین برای درب هایی که 4/8 تا 6 کیلوگرم وزن دارند می توانید از جک HK  مدل P-210W-H استفاده کنید . 

همچنین لازم است بدانید جک HK بدون نیاز به لولا استفاده می شود که به لحاظ اقتصادی نیز بصرفه می باشد .

 جکHKS گریفین

جک آرامبند hks (لمپ) دارای قابلیت های بسیاری است که میتوان به قابلیت استپ در هر زاویه ، قابلیت تنظیم قدرت با پیچ مخصوص  و قابلیت آرامبند در زاویه کمتر از 30 درجه اشاره کرد.

اگز وزن درب استفاده شده در کابینت شما بین 3/1 تا 8/5 کیلوگرم است می توانید از P-204-W-L استفاده کنید و همچنین اگر وزن درب بین 5 تا 11 کیلو گرم است می توانید از جک HK مدل P-204-W-H استفاده کنید .