آیا تا به حال به اجزای به کار رفته در کابینت ها توجه کرده اید؟ یراق آلاتی که در این کابینت ها به کار رفته چقدر در کیفیت کابینت ها نقش دارند؟ ریل کشو کابینت یراقی است که به منظور باز و بسته کردن کشو استفاده می شود و جزو مهم ترین یراق آلات تعیین کننده ی کیفیت کابینت است. در روند تکاملی ریل ها از ابتدا تا به امروز، پیشرفت چشمگیری وجود دارد.
در اینجا می خواهیم در مورد یکی از مدرن ترین و با کیفیت ترین ریل های موجود در بازار یعنی ریل کشو مخفی مجیک باکس صحبت کنیم. ویژگی های منحصر به فرد این ریل کشویی باعث شده تا به یکی از محبوب ترین و پر فروش ترین انواع ریل کابینتی تبدیل شود.
در ادامه با مشخصات ظاهری مجیک باکس مخفی، کاربرد، روش نصب و دیگر موارد تکمیلی این ریل کشو بدنه دار آشنا خواهید شد.

کشو مخفی ریل مجیک باکس ولکاتو را بهتر بشناسیم!

کلمه ی مجیک باکس به معنای جعبه ی جادویی است. حالا می خواهیم بدانیم که چه ویژگی هایی باعث شده تا ریل کشو مجیک باکس، به این نام خوانده شود؟

به ریل هایی که دارای دیواره یک تکه هستند و در واقع یک کشوی آماده محسوب می شوند ریل های مجیک باکس گفته می شود. پس مجیک باکس ها به نوعی محصول کامل کننده برای کمد، کابینت و سوپر مارکت های شما هستند.

مجیک باکس ها به عنوان جدید ترین و کارآمد ترین ریل کشو، محصولات کمتر شناخته شده ای هستند که نیاز به معرفی کامل تری دارند.

شکل ظاهری ریل کشو مجیک باکس:

ریل کشو مجیک باکس مخفی از ورق فولاد سخت ساخته شده است. جنس فولاد در این ریل درب فلزی موجب استقامت بسیار بالای ریل می شود. این ریل جدید از انواع متفاوت ریل در صنعت کابینت سازی است.

ریل مخفی مجیک باکس در طی زمان به هیچ وجه زنگ نمی زند و پوسیده نمی شود. رنگ این ریل کشو بدنه دار خاکستری خنثی است و با هر رنگ کابینت کاملا همخوانی دارد.


اجزای تشکیل دهنده ی ریل مخفی مجیک باکس:

ریل مجیک باکس ولکاتو در واقع از سه قسمت تشکیل شده است:

  1. ریل تاندم
  2. براکت یا دیواره های کناری
  3. فرانت یا درب کشو
  4. میله گالری

در ادامه با هر یک از این اجزا آشنا خواهید شد.


ریل تاندم، ریل کشویی سنگین:

ریل تاندم، یکی از قوی ترین و با کیفت ترین ریل های کشویی است. انواع ریل تاندم به صورت ویژه برای کشوهای سنگین مورد استفاده قرار می‌ گیرد و مزایایی همچون مکانیزم آرام بند یا سیستم ترمز دارد. مکانیزم آرام بند به این صورت است که با هر شدتی که کشوی شما بسته شود پمپ تعبیه شده در بدنه ی ریل تاندم به خوبی عمل کرده و با استفاده از سیستم ترمز، چند سانتی متر پیش از بسته شدن کامل کشو، سرعت آن را کاهش می دهد، در نتیجه کشو به آرامی بسته می شود. این ریل آرام بند بسیار روان و بی صدا حرکت می کند و ایمنی بسیار بالایی دارد.
ریل تاندم توسط کلیپس هایی که در قسمت پشت کشو قرار دارد به کشو قفل می شود.

براکت کوتاه و بلند

براکت های کشو مخفی مجیک باکس در دو مدل بلند و کوتاه طراحی شده است. براکت کوتاه با ارتفاع 8 سانتی متر، برای کشو های کوتاه، با ارتفاع 8 سانتی متر طراحی شده و براکت بلند نیز با ارتفاع 17 سانتی متر، برای کشو های با عمق 17 سانتی متر مورد استفاده قرار می گیرد.

فرانت، قطعه ی جایگزین درب کشو

فرانت صفحه ای فلزی به طول 120 سانتی متر و ارتفاع 8 سانتی متر است که به عنوان درب کشو در کشوهای مخفی مجیک باکس استفاده می شود. این صفحه ی فلزی پوشیده شده از رنگ اپوکسی است و قابلیت برش دارد. مثلا اگر پهنای کشوی شما 60 سانتی متر باشد، می توانید یک صفحه فرانت را برش داده، به دو قسمت تبدیل کنید و برای دو کشو استفاده کنید.

میله گالری، برای کشوهای عمیق

میله گالری، میله ای با سطح مقطع مربع و طول 120 سانتی متر است. این قطعه ی فلزی، پوشیده شده با رنگ اپوکسی است و برای ارتفاع بخشیدن به کشو های عمیق، در قسمت بالای فرانت نصب می شود. این میله نیز قابلیت برش دارد و طول آن بر اساس اندازه ی پهنای کشو بریده می شود.

شما برای داشتن کشو مخفی مجیک باکس فقط به کف و پشت کشو احتیاج دارید. ریل و باقی بدنه را می بایست از شرکت تهیه و نصب کنید. دلیل نام گذاری این ریل ها با عنوان کشو مخفی این است که می توانند به عنوان سبد سوپر مارکت، داخل کابینت، یا به عنوان کشو داخل کمد دیواری استفاده شوند. به کشو مخفی مجیک باکس نیز گفته می شود.

شما مشتریان عزیز هم اکنون می توانید مدل های زیر از ریل های مخفی VOLKATO را با گارانتی شرکتی معتبر از شرکت نما آرا خریداری نمایید :

  • مدل ارتفاع کوتاه ریل مجیک مخفی برند VOLKATO - با 4 عمق مختلف
  • مدل ارتفاع بلند ریل مجیک مخفی برند VOLKATO - با 4 عمق مختلف