یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین یراق آلاتی که در حال حاضر تولید می‌شود و با استقبال خوبی از سوی مصرف کنندگان مواجه شده است؛ لولاها هستند. لولاهایی که به شکل‌های گوناگون برای درهای کمد، درهای ورودی، درهای کابینت و... طراحی، نصب و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از جمله بهترین مدل لولاهای تولید شده از سوی کمپانی‌های تولید کننده یراق آلات، لولای آرام بند ولکاتو و گریفین کابینت است که به دلیل عملکرد جذابی که در زمان باز و بسته کردن در کابینت دارد؛ مورد توجه سازندگان و مصرف کنندگان قرار گرفته. به طوری که هم اکنون کم‌تر کابینتی ساخته می‌شود که مجهز به لولای آرام بند نباشد.

اصلا لولای آرام بند کابینت چیست و چه عملکری دارد که باعث این میزان محبوبیت شده است؟ با شناخت کافی از این مدل لولا و کسب اطلاعات در زمینه چگونگی انتخاب آن به شما کمک خواهد کرد تا انتخاب مناسب و کاربردی در این خصوص داشته باشید.

طراحی لولاهای آرام بند به چه صورت است؟

کابینت، جزو اصلی‌ترین و پرکاربردترین وسایلی است که در آشپزخانه ممکن است بارها و بارها از سوی افراد مختلف باز و بسته شود و مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین داشتن یراق آلات با کیفیت باعث خواهد شد تا برای مدت زمان طولانی کابینت، کیفیت خود را حفظ کند و طول عمر بالایی نیز داشته باشد.

هر چقدر یراق آلات کابینت از کیفیت بهتری برخوردار باشد، از مواد اولیه بهتری تولید شده باشد و کارایی را بهبود بخشد؛ آن یراق آلات نمره قبولی بهتری را دریافت خواهد کرد که لولای آرام بند در صورت تولید درست، با متریال با کیفیت و حفظ استانداردهای بین‌المللی لازم از جمله یراق آلات با کیفیت به حساب می‌آید.

لولاهای آرام بند به صورتی طراحی و تولید شده‌اند که کمک می‌کند در، در زمان باز و بسته شدن به آرامی بسته و زمان بسته شدن با سرعت کم و بدون آنکه در کابینت به بدنه برخورد محکمی داشته باشد بسته شود. این ویژگی نتیجه‌اش بی صدا باز و بسته شدن در کابینت را نیز به همراه خواهد داشت که یک امتیاز بسیار خوب  محصول ولکاتو و گریفن در این زمینه نیز به حساب می‌آید.

همانطور که اشاره شد لولاهای آرام ‌بند به صورتی طراحی شده‌اند وقتی در کابینت را نیمه رها کنید با شدت به کابینت برخورد نکرده و به آرامی به سمت بسته شدن حرکت می‌کند. همچنین بدون آنکه انرژی وارد کنید تنها با رها کردن در کابینت، آن در به سمت بسته شدن حرکت کرده و سرجای خود با کم‌ترین سر و صدا قرار می‌گیرد.

عملکرد لولای آرام بند  ولکاتو و گریفین به این شکل است که درون این لولاها، کپسولی تعبیه شده که در کابنیت را طی چند مرحله می‌بندد. در نتیجه از آسیب رسیدن به بدنه کابینت جلوگیری می‌کند؛ چون مانع ضربه خوردن می‌شود. ویژگی قابل تامل دیگر این سبک از لولاها در این است که وقتی در کابینت کاملا باز است فشاری به پایه لولا وارد نمی‌شود و پیچ‌های که پایه لولا را به در کابینت متصل کرده شل نخواهند کرد.

نصب درست لولای آرام بند بسیار مهم است. چون در صورت عدم نصب درست باعث می‌شود کیفیت لولا پایین آمده و بعد از مدتی قابلیت آرام بند بودن خود را از دست بدهد. لذا در کنار انتخاب لولای آرام بند مناسب و با کیفیت، نصب صحیح آن را نیز جدی گرفته و تلاش بر این باشد تا این فرآیند نیز به بهترین شکل ممکن صورت گیرد. البته این نکته را هم بدانید که نصب لولای آرام بند نصب دشواری نیست و به سادگی این کار صورت می‌گیرد و نیاز به انجام عملیات پیچیده‌ای نخواهد داشت و در کم‌ترین زمان امکان نصب آن وجود دارد.

ممنون از شما عزیزان که تا پایان متن همراه ما بودین از شما خواستاریم که اگر مطلبی راجع به  این محصول میدانید ویا اگر سوالی داشتید می توانید در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید و همچنین شرکت نماآرا به عنوان نماینده انحصاری فروش محصولات VOLKATO  و GRIFFIN و در ایران با ضمانت بی قید و شرط این اجناس لذت یک خرید مطمئن را برای شما محقق میکند.