امروزه دردنیای مدرن، کابینت های آشپزخانه نقش بسیار پررنگی در ایجاد فضای  گرم و زیبای آشپزخانه و حتی خانه دارند. سبک هایی که درب های کابینت به خود  اختصاص میدهند انواع مختلفی دارد که در این وبلاگ به سه مدل از آن ها  اشاره میشود.

درب های کرکره ای کابینت

در بسیاری از کابینت ها شاهد آن هستیم هنگامی که درب های کابینت را باز میکنیم بوی نم یا بوی انواع ادویه جات به مشام ما میرسد. این موضوع به این دلیل است که هیچ گونه هوایی در داخل کابینت در جریان نیست.برای رفع این مشکل میتوان از درب های کرکره ای استفاده کرد. علاوه بر تهویه شدن هوا در این نوع درب های کابینتی، فضاگیرنبودن این درب ها از مزیت بسیار مهم این مدل درب های کابینتی است. زیرا دیگر لازم نیست درها باز شوند و تنها با بالا و پایین رفتن باز و بسته میشوند.

 درب های شیکر (shaker) کابینت

درب های کابینتی شیکر برای آشپزخانه های شیک و ساده بسیار کاربردی است. این مدل درب ها پهن هستند و همچنین نور محیط را بازتاب میکنند. اگر بر این درب ها یراق آلات لوکس قرار گیرد به زیبایی این درب های کابینتی افزوده میشود.

درب های شیشه ای کابینت

این مدل درب ها برای آشپزخانه هایی که فضای کوچکی دارند بسیار مناسب میباشد. از قدیم الایام این گونه درب ها پرطرفدار بوده اند و خانم های خانه میتوانند ظروف زینتی و خاص خود را در این مدل کابینت ها قرار دهند و باعث آراستگی آشپزخانه خود شوند.

ممنون از اینکه تا پایان این وبلاگ با ما همراه بودید.