پیش تر همه ی درب های کابینت از لولایی استفاده می شدند و به طرفین باز می شدند. اما با گذر  زمان و پیشرفت تکنولوژی، جک های کابینتی اختراع شدند که با استفاده از ؟آن درب کابینت های دیواری به سمت بالا باز  می شود. جک کابینتی یراقی است که به عملکرد درست تر لولا کابینت کمک می کند و علاوه بر آسانی باز و بسته شدن درب کابینت های هوایی، به زیبایی دکوراسیون آشپزخانه را نیز می افزاید و آن را مدرن تر می کند.

انواع جک کابینت به شرح زیر است:
جک پمپی، جک اتوبوسی، جک لمپ، جک ماکسی، جک اچ کا و جک اونتوس که در این بین استفاده از جک پمپی متداول تر است

در این مطلب با انواع جک پمپی کابینت، دلایل خراب شدن جک، نحوه تشخیص جک خراب کابینت، خرید جک کابینتی و تعویض آن آشنا خواهید شد.

انواع جک کابینت پمپی
جک گازی یا همان جک پمپی ارزان ترین و رایج ترین جک کابینتی است که به صورت تک یا دوتایی بر روی کابینت نصب می شود.  جک گازی بر اساس عملکرد به سه دسته تقسیم می شود:
جک پمپی ساده با کمک پمپ ضربه گیری که در آن تعبیه شده باعث می شود تا درب کابینت در هنگام باز شدن با سرعت کمی باز شود و همچنین درب را در قسمت بالا نگه می دارد.


جک پمپی آرام بند
در هنگام باز و بسته شدن درب، به شیوه ی آرام بند عمل کرده و از برخورد درب با بدنه ی کابینت جلوگیری می کند.

مشسخصات قیمت و خرید جک کابینتی معکوس 100 نیوتن - فروشگاه کافه یراق
جک پمپی معکوس
 معمولا برای درب هایی که به سمت پایین باز می شوند استفاده می گردد و کمک می کند تا درب در هنگام باز شدن، به آرامی باز شود. این جک بیشتر برای درب جاکفشی استفاده می گردد.


قدرت جک کابینت با توجه به حجم گاز درون پمپ جک کابینت تعیین می شود و شما برای خرید جک با قدرت مناسب باید به وزن و سایز درب کابینت خود دقت کنید.

۳ علت مهم خرابی جک کابینت
پس از مدتی از نصب و استفاده از جک پمپی به صورت تکی در کابینت جک خراب می شود، به همین دلیل  سعی کنید برای هر درب از دو جک کابینتی استفاده کنید تا فشار اضافی به یک جک وارد نشود.
در هنگام خرید جک کابینتی به سایز و ارتفاع درب کابینت خود  توجه کنید زیرا اگر فشاری که بر روی جک کابینت است بیش از توان تحمل وزن آن باشد، امکان خرابی جک زیاد میشود
اگر وقت زیادی است که از نصب جک کابینت  میگذرد و و زمان زیادی از آن استفاده می کنید، به دلیل اینکه  واشر ها و اورینگ های جک و نشت گازهای موجود در محفظه هوای آن پوسیده شده است،  جک کابینتی در معرض خرابی بیشتری است.

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که جک کابینت تان خراب شده یا هنوز هم قابل استفاده است؟

به عملکرد جک کابینت خود توجه کنید: اگر پیستون جک کابینت تا انتها فرو رفت و یا اگر با وجود نرفتن پیستون تا انتها، جک تحمل وزن درب کابینت را نداشت پس جک کابینت شما خراب است و دیگر قابل تعمیر نیست.

اگر این سوال برایتان پیش آمده که چرا جک ها قابل تعمیر نیستند لازم است تا بدانید که قیمت تمام شده ی خرید یک جک بسیار پایین تر از تعمیر آن است؛ به همین دلیل نیز تعمیر کردن جک ها اصلا به صرفه نیست و عملا کسی این کار را انجام نمی دهد.

خرید جک کابینت
زمانی که می خواهید یک جک جدید  جایگزین جک کابینت خراب شده یتان بخرید به اعداد نوشته شده ی روی جک دقت کنید و دقیقا جکی مطابق با همان  بخرید.
اما اگر قبلا جکی بر روی کابینت شما نصب  نشده ، سایز و وزن و ارتفاع درب را اندازه گرفته و با توجه به موارد زیر جک مناسب را تهیه نمایید:

اگر ابعاد درب کابینت چوبی شما ۹۰_۱۲۰ سانتی متر است شما به دو جک ۱۲۰ یا ۱۵۰ نیوتن نیاز دارید.
اگر ابعاد درب کابینت چوبی شما ۷۰_۹۰ سانتی متر است شما به دو جک ۱۰۰ نیوتن نیاز دارید.
اگر ابعاد درب کابینت چوبی شما ۵۰_۷۰ سانتی متر است شما به دو جک ۸۰ نیوتن نیاز دارید.
اگر ابعاد درب کابینت شما کمتر از ۴۰ سانتی متر است شما به دو جک ۶۰ نیوتنی نیاز دارید.

البته می توانید اندازه های درب کابینت خود را به فروشنده بگویید تا جک مناسب را به شما ارائه دهد. همینطور می توانید از طریق شماره 02145260201 با کارشناس فروش ما خانم فغانپور  تماس بگیرید و تمامی اطلاعات مورد نیازتان را از ایشان بپرسید.