هر ساختمانی دارای چندین در هست که هر کدام کارایی خاص خود را دارند. ما می‌دانیم در صورت خرابی هزینه عوض کردن آن ها زیاد است و این امکان هم وجود دارد که دیگر نتوانیم همان مدل در را تهیه کنیم. پس لازم است از ابتدا به فکر افزایش عمر و کارایی در‌ها باشیم. به همین دلیل در این مطلب می‌خواهیم درباره‌ی جک آرام‌بند ، فواید و کاربردهای آن با شما صحبت کنیم


جک آرام‌بند بازویی
جک‌ آرام‌بند بازویی یا سربار برای در‌های خروجی خانه نصب می‌شود. در اصلی آپارتمان‌ها که هم از وزن بالایی برخوردار هستند و هم نیازی به پوشیده بودن جک آرام‌بنداز داخل نیست، بهترین گزینه برای استفاده این نوع جک هستند. در این نوع ،مغزی جک روی خود در نصب و با یک میله دو قسمتی به سطح بالای در وصل می‌شود. از طرف مغزی  انرژی مورد نیاز برای کشش در تامین می‌شود و کارایی اهرم برای ثابت نگهداشتن است.

میپرسید چرا باید در‌ها را به جک آرام‌بند مجهز کنیم؟!

دلایلی وجود دارد که در ادامه به توضیح آن میپردازیم
۱- حفاظت در برابر آتش
از زمانی که آتش شعله‌ور می‌شود تا زمانی که نیروهای آتش‌نشانی بتوانند افراد حاضر در ساختمان را نجات دهند فقط چند دقیقه زمان میبرد. امروزه که در محیط‌های ساختمانی مواد قابل اشتعال بسیاری وجود دارند، باید بتوان به سرعت از پخش شدن آتش و سوختن کل ساختمان جلوگیری کرد.

شاید شما فکر میکنید جک آرام‌بند در این باره کاربردی ندارد اما جک می‌تواند از دو جهت به نجات افراد حاضر در ساختمان کمک کند:
.
با بسته شدن در مسیر ورود هوا به داخل فضا بسته می‌شود و اکسیژن وارد نمی شود و کمبود اکسیژن انرژی آن را می‌کاهد.
با بسته شدن در از ورود دود به بقیه ساختمان جلوگیری می‌شود و تا حدی زمان برای خروج افراد مهیا می‌شود.
ضمن اینکه آتش به بقیه محیط‌های ساختمان نیز نفوذ نمی‌کند.
در کشور انگلیس بعنوان یک اصل ایمنی، سازنده‌های ساختمان ملزم هستند از جک آرام‌بند استفاده کنند.


۲- کاهش مصرف انرژی
با افزایش هر روزه ی قیمت حامل‌های انرژی بسته نگه‌داشتن در‌های داخلی ساختمان‌ها می‌تواند تا حد زیادی از حدر رفتن انرژی جلوگیری کند. به همین خاطر قرار دادن جک‌ آرام‌بند برای در‌ اتاق‌ها و دفاتر، مخصوصا برای محیط‌های اداری، می‌تواند به کاهش هزینه‌ انرژی و قبوض برق و گاز کمک قابل توجهی کند.

۳- امنیت
برخی مکان‌ها لازم دارند تا امنیت بیشتری داشته باشند، و بسته شدن خودکار در حس اطمینان افراد را افزایش می‌دهد. با داشتن آرامبند سرعت خروج سارقین در بانک‌ها، طلافروشی‌ها و دیگر مکان‌های مهم همین‌طور در‌های خیلی سنگین‌تر کاهش پیدا میکند و امنیت را بالا میبرد.

۴- حریم خصوصی
در محیط‌های اداری که مراجعه کننده زیادی دارند، برای حفظ اسرار کاری و همینطور آرامش محیط لازم است تا در همیشه بسته بماند. جک آرام‌بند تنها راه برای انجام این کار است


چه فاکتورهایی را برای انتخاب جک ‌آرام‌بند باید لحاظ کنیم؟
باید از  شرکت‌هاو برندهای معتبر جک آرام‌بند  تهیه شود
جک‌ باید از اجزا
ی داخلی قابل تعویض ایجاد شده باشد.
باید قابل تنظیم باشد تا هنگام بسته شدن صدای زیادی تولید نکند و به کسی آسیب نرساند.
جک باید با توجه به حجم و وزن در انتخاب شود. چون جک ‌آرام‌بندها در سایزهای مختلفی عرضه می‌شوند و اگر انتخاب صحیح نداشته باشید موجب خراب شدن جک و یا درست کارنکردن آن می‌شود.

اجزای کلی آرام بند چیست و چگونه کار می کنیم
بیشترین خرابی‌های جک آرام بند
اغلب ممکن است فکر کنید جک آرام بند خراب شده و به درستی کار نمیکند، اما در واقع در اکثریت این موارد جک نیاز به سرویس دارد و به واقعا خراب نشده است. با روغن کاری در حد نیاز و همینطور تنظیم دو پیچ که به طور معمول بالای جک قرار دارد میشود جک آرامبند را سرویس کرد

اما کاربرد این دو پیچ روی جک آرامبند چیست؟
اگر به مکانیزم پروسه ی بسته شدن درب با وجود جک آرام بند توجه کرده باشید، ابتدا درب تا نزدیکی بسته شدن با سرعت بالایی می‌رود و زمانی که به درب می رسد متوقف شده و با سرعت خیلی کمی بسته میشود.  پیچ اولی برای تنظیم شدت حالت اول و پیچ دوم برای زمان وارد عمل شدن بخش دوم بسته شدن درب تعبیه شده است. کافی است تا این دو پیچ را به حد نیاز سفت کنید.

نماآرا بهترین انتخاب شما در زمینه ی یراق آلات تخصصی کابینت 

برای خرید جک های پمپی و آرامبند با کیفیت فوق العاده و دارای ضمانت میتوانید با شماره 02145260201 -09381007147 خانم فغانپور تماس بگیرید

جهت کسب اطلاعات بیشتر و بازدید از محصولات به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.