لولای آرام بند کابینت وکمد در بازار ایران بسیار متنوع است چه از نظر قیمت چه از نظر کیفیت. در این وبلاگ قصد داریم علت این تنوع در بازار را به شما توضیح دهیم. ممکن است شکل ظاهری لولاهای آرام بند  شبیه به هم باشند اما دارای تفاوت قیمت باشند. برای بررسی دلائل حتما تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

ساختار لولا

1- پمپ لولای آرام بند

از مهم ترین قطعات لولا می باشد. متریال بدنه آن برنج و یا آهن است که یقیناً بدنه برنجی کیفیت بالاتری دارد اما معمولاً به دلیل رقابتی بودن قیمت کسی از بدنه برنجی استفاده نمی کند. وظیفه ی پمپ در لولای آرام بند تعدیل قدرت فنر هنگام بسته شدن است. پمپ خوب دارای روغنی است که حتی اگر لولا را در دمای 10 - تا 40 + تست کنیم دارای عملکرد یکسان است. لولاهای آرام بند گازی معمولاً بعد از مدتی تبدیل به لولای ساده می شوند زیرا گاز فرّار است.

2- فنر لولای آرام بند

این قطعه دارای متریال خاص و شامل دو مقطع گرد و مربع است و مرغوبیت بالاتر در انتقال قدرت بستگی به آلیاژ باکیفیت دارد. تعداد فنر آنچنان اهمیتی در قیمت و کیفیت لولا ندارد.

3- آبکاری

لولاهای درجه یک ابتدا آبکاری مس و سپس آبکاری نیکل می شوند این عمل مقاومت در مقابل زنگ زدگی را حداقل دو برابر و افزایش قیمت قابل توجهی را در پی خواهد داشت. اما بر روی لولاهای درجه دو و ضعیف تر فقط آبکاری نیکل انجام می شود.

دلائل دیگری مانند بسته بندی لولا، وزن لولا، پیچ لولا و ... در قیمت و کیفیت آن بسیار حائز اهمیت است و خریداران و مصرف کنندگان باید به این موضاعات توجه کافی داشته باشند. قطعاً کالاهای مرغوب در بازار زیاد است و اکثراً آن ها را می شناسید. از درجه یک ترین لولاهای آرام بند می توان به لولاهای ولکاتو (VOLKATO ) ، بلوم ( BLUM) ، فانتونی ( FANTONI) ، فونیکس (PHOENIX) و .. اشاره کرد.

لولاهای ولکاتو دارای پمپ روغنی هستند و از کیفیت فوق العاده ای برخوردار هستند. لولاهای آرام بند ولکاتو علاوه بر آبکاری مس و نیکل دارای پمپ بزرگ پلاستیکی هستند که آلیاژ مخصوص پلاستیک است و ساخت آلمان می باشد.


پیشنهاد ما به شما هنگام خرید لولا این است که حتماً به برند محصولات توجه داشته باشد و کیفیت را فدای قیمت نکنید.

جهت مشاوره و خرید یراق آلات کابینت مانند ریل، لولا، جک و درب های کرکره ای با کارشناس فروش خانم حبیب زاده در تماس باشید.

09201007147

021-45260203