در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه به چه نکاتی باید توجه شود

رنگ بندی کابینت ام دی اف - بهترین رنگ کابینت ام دی اف چیست؟جدید ترین رنگ  های ام دی اف

در انتخاب رنگ کابینت باید به چند اصل که بر انتخاب آن ،موثر هست ، توجه کنیم :

  • بسته یا باز بودن (اُپن) آشپزخانه

موضوع اولی که در انتخاب رنگ کابینت اثر دارد  بسته یا باز بودن آشپزخانه است، به‌خصوص اگر آشپزخانه‌ی تمیز و کثیف ( Dirty & Clean kit,) داشته باشید حتماً این قضیه را تجربه کرده‌اید.

شاید بپرسید منظور از آشپزخانه تمیز و کثیف چیست؟ 

بعضی ها ، دو آشپزخانه دارند. یکی برای اشپزی و شست‌وشو یکی هم برای  زیبایی خانه. اگر شما  آشپزخانه‌ای جداگانه برای پخت و پر ندارید، از رنگ‌ها و جنس‌هایی که خیلی لک و کثیفی را نشان می‌دهند، استفاده نکنید.  مثلا رنگ‌ تیره کابینت های گلاس خیلی کثیفی رو نسبت به سایر مدل‌های کابینت آشپزخانه، نشان می‌دهند. بنابراین رنگ تیره، انتخاب مناسبی برای رنگ آشپزخانه‌ کثیف نیست.


  • اندازه‌ی آشپزخانه

 اندازه آشپزخانه موضوع دیگری است که در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه باید به آن توجه کنید. توجه داشته باشید که  رنگ‌ روشن کابینت آشپزخانه فضای آشپزخانه را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد و رنگ‌های تیره کوچک‌تر. اگر آشپزخانه‌ی کوچکی دارید، از رنگ‌های روشن و براق برای کابینت آشپزخانه خود استفاده کنید، استفاده از رنگ روشن در کابینت آشپزخانه فضای دل‌بازتری به شما می‌دهد. میتوانیدبرای این کار  از به دلیل براق بودن سطح کابینت و بازتاب نور از سطح آن ،کابینت های گلاس برای کار استفاده کنید.  • نور آشپزخانه
  •  رنگ تیره را برای کابینت آشپزخانه ای که نور اش کم است انتخاب نکنید. اصل سومی که در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه، نور آشپزخانه است. در آشپزخانه‌های کم‌نور تا می‌توانید از رنگ روشن و جنس‌های براق استفاده کنید. مثلاً های گلاس (Gloss  High ) درخشندگی خودشان رو زیر نور زیاد نشان می‌دهند. میتوانید از نور مصنوعی هم استفاده کنید.  • وسایل و تجهیزات آشپزخانه

 در کابینت موردنظر شما، به رنگ یخچال و مایکروفر و … نیز  باید توجه کنید که آن‌ها هم در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه اثرگذارند و باید در نظر گرفته شوند.یا میتوانید برای پنهان کردن اسباب موجود در آشپزخانه کاور در نظر بگیرید. 


  • مبلمان و رنگ زمینه‌ی (تِم) خانه

رنگ کابینت آشپزخانه باید با مبلمان خانه همخوانی داشته باشد. رنگ کابینت آشپزخانه شما بی‌ربط به رنگ مبلمان خانه شما نباشد.


  • رنگ فضایی آشپزخانه

رنگ و طرح کاشی کف، دیوار، در و سقف آشپزخانه بر انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه تأثیرگذار است. مشخص است که باید هارمونی رنگ بالایی داشته باشند.

برای کابینت لوکسی که انتخاب میکنید حتما باید به یراق آن نیز بسیار اهمیت دهید تا علاوه بر زیبایی بیشتر ، دوام بیشتری نیز داشته باشد. برای یراق کابینت خود میتوانید از برند لوکس VOLKATO استفاده کنید که داری ضمانت بی قید و شرط نیز هست . برای خرید میتوانید با کارشناس فروش خانم فغانپور به شماره 02145260201 تماس بگیرید