معرفی انواع جک کابینت

جک کابینت آشپزخانه جزو جک های گازی میباشد و جهت درب کابینت مورد استفاده قرار میگیرد و باعث ثابت ماندن درب توسط بازوی جک در زمان باز بودن درب میشود.جک کابینت در انواع ۸۰ نیوتن،۱۰۰ نیوتن و ۱۲۰ نیوتن عرضه میشود که با توجه به سنگینی درب کابینت نوع جک انتخاب می شود. نکته مهم این است که برای درهای سبک نباید از جک هایی که با تحمل نیوتن بالا هستند استفاده کرد چون به وقت بستن درب به لولای درب فشار وارد میشود و هنگام باز کردن درب باعث پرت شدن آن نیز می شود.

وقتی که دست به طراحی یک کابینت آشپزخانه برای خود می زنیم،علاوه بر زیبایی کابینت آشپزخانه باید دقت زیادی در کاربردی بودن یراق آلات کابینت از جمله جک کابینت داشته باشیم.
از ویژگی های یک جک کابینت خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

یک جک کابینت باید به صورتی عمل کند که درب کابینت به آسانی و بدون اینکه فشار زیادی به دست وارد کند باز شود و هنگام بسته شدن هم با سرعتی متوسط ، بسته شود. وقتی که می خواهیم برای کابینت خود یک درب مناسب انتخاب کنیم می توانیم به نوع و مدل و کارایی جک کابینت دقت کنیم.

چه جکی مناسب است؟
معمولا برای درب های تا اندازه ۷۰ سانتی متر از جک ۸۰ نیوتن و بالای ۷۰سانتی متر  تا ۱ متر از جک کابینت آشپزخانه۱۰۰ نیوتن و برای بالای ۱ متر از ۱۲۰ استفاده می شود.
البته این نکته را به خاطر داشته باشید که بعضی  از نصاب ها  از ۲ جک برای یک درب استفاده میکنند که بهتر است برای درب هایی که ۲ جک دارند از جک های ۸۰ نیوتنی استفاده می کنند.

آنچه باید بدانید
 این نوع جک ها در ۲ مدل بوش برنجی و پلاستیکی عرضه می شود که طبیعتا مدل برنجی آن بسیار با دوام تر هستند.البته باید این نکته را بدانید که همه جک ها مصرفی هستند و بسته به باز و بسته شدن درب  پس از مدتی خراب می شوند و نیاز به تعویض دارند.
 

 

تجهیزات آشپزخانه: یراق آلات استفاده شده در کابینت ها از بخش های مهم کابینت به حساب می آیند. بخشهایی نظیر ریل ها ( آرامبند و فشاری ) ،لولا ها ، جک ها  و … همگی جزو یراق آلات کابینت محسوب می شوند. عدم توجه به کیفیت یراق آلات و استفاده از اجناس نامناسب، پیامدهای خوشایندی برای کابینت شما به همراه نخواهند داشت.

یراق آلات برای انجام  وظیفه باز کردن درب قفسه یا کشوهای کابینت است و دوم به جهت افزودن زیبایی به کابینت مصارف زیادی در صنعت کابینت سازی دارند.

جک کابینت

جک بالابر کابینت، سیستمی برای اسان نمودن در حرکت درب کابینت هوایی است. این سیستم فقط برای زیبایی نیست بلکه تاثیر عملکردی بسزایی در باز و بسته کردن درب ها بدون نیاز به نگهداشتن درب با یک دست دارد و به سادگی می توان در هر موقعیتی از آن ها استفاده کرد. این سیستم یک ترکیب کامل از حرکت، نصب و راه اندازی ساده  وطراحی مدرن است.

انواع جک های اونتوس:

AVENTOS HF

اونتوس HF : کیفیت در حرکت و آزادی در طراحی

AVENTOS HS 

اونتوس HS : سهولت در استفاده

AVENTOS HK

اونتوس HK : مجموعه ای از هنر – حرکت درجا

AVENTOS HK-S

اونتوس HK-S : راحتی پیشرفته جهت استفاده کاربر در درهای کوچک

AVENTOS HL

اونتوس HL : حد نهایت سهولت و دسترسی


AVENTOS HK-XS

اونتوس HK-XS : جک با حرکت درجا ، سایز بسیار کوچک


نیروی الکتریکی برای حرکت جک کابینت

با ترکیب این نیرو درتمام سیستم های نام برده برای باز و بسته شدن درب ها به صورت برقی، سطح جدیدی از کیفیت در حرکت بازشو ها ایجاد شده است. می توانیم با لمس مختصر و فشار ساده یک دکمه بازشوها را باز و بسته کنیم!