لولا معکوس“ یکی از لولاهای متفاوتی است که فنر آن به صورت عکس عمل می کند یعنی وقتی که لولا را نصب می کنیم بجای اینکه درب را ببندد ،باز می کند، به طور کلی مکانیزم این لولا برعکس لولاهای معمولی است و در صورت استفاده از لولا معکوس درب در حالت عادی باز خواهد بود.

کاربرد لولا معکوس

لولا معکوس معمولاً برای درب های تاچ ( بدون دستگیره ) یا مگنتی کاربرد دارد، عملکرد این لولا به این صورت است که وقتی درب را فشار می دهیم مگنت عمل می کند و باعث می شود که درب مقداری از یونیت فاصله بگیرد سپس با کشیدن درب، لولا معکوس عمل می کند و درب را کامل باز می کند.

 برای درب های کمد استخر و باشگاه لولای معکوس استفاده می شود، آیا برای شما هم پیش آمده است که وقتی می خواهید کمدی خالی در استخر یاباشگاه پیدا کنید مجبور شدید که دونه به دونه درب های کمد را باز کنید ؟ این قضیه می تواند وقت گیر باشد به همین خاطر اگر از لولا معکوس در درب های کمد های باشگاه یااستخر استفاده شده باشد درب در حالت عادی باز است و نیازی به باز کردن درب ندارید.

در حالت تاچ (فشاری )  از لولای خلاص هم استفاده می کنند که فنر ندارد و به صورت آزاد حرکت می کند.

نصب لولا معکوس

برای نصب لولا معکوس شما اول باید روی درب یک حفره ایجاد کنید تا کاسه ی لولا در این حفره قرار گیرد سپس با پیچ های مناسب 1.5 سانت لولا را سفت کنید.

اگر لولا معکوس دارای پمپ باشد شما می توانید با پیچ های رگلاژ که در داخل لولا وجود دارد موقعیت و جایگاه این لولا را در جهت های مختلف تنظیم کنید.

لولا خنثی و بدون فنر با پایه جداشونده کلیپسی 4 جهت رگلاژ و پیچ رگلاژ چرخ دنده ای با مقاومت  بالا در برابر زنگ زدگی و نمک خوردگی و قابلیت رگلاژ 7 میلیمتری و تایید  تست حداقل 120 هزار بار باز و بسته شدن و گارانتی تعویض 5 ساله بی قید و  شرط میتواند بهترین انتخاب شما برای خرید لولای معکوس باشد.