گاهی در طراحی دکوراسیون ها، برای افزایش زیبایی نمای کار، لازم است تا درب کابینت یا کمد، به داخل بدنه نصب شود و نمای چهارچوب کابینت کاملا پیدا باشد. اما انجام این کار توسط لولا گازور های معمولی روکار امکان پذیر نیست. بنابراین لازم است از لولا گازور توکار که مخصوص نصب درب ها به داخل کابینت است استفاده شود. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با کارکرد این لولا گازور کابینتی پر مصرف آشنا کنیم.

معرفی لولا گازور توکار:

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، لولا گازور توکار برای درب هایی که داخل بدنه کابینت یا کمد نصب می شوند و هم سطح با بدنه ی کابینت هستند مورد استفاده قرار می گیرد. جنس این لولا گازور توکار از ورق فولاد است. این ضخامت باعث می شود که لولا توکار کابینت، دوام و قدرت تحمل وزن بالایی داشته باشد و در اثر استفاده ی طولانی مدت، دچار فرسایش و خرابی نشود.

انواع لولا توکار کابینت:

لولا گازور توکار در دو مدل ساده و آرام بند تولیده شده است. لولا توکار آرام بند با استفاده از پمپی که درون آن تعبیه شده از بسته شدن ناگهانی درب و ایجاد سر و صدا جلوگیری می کند. اما درب مجهز به لولا توکار ساده، هنگام بسته شدن نیاز دارد که تا انتها همرایی شود؛ زیرا در غیر این صورت با ضربه و صدای بلند بسته خواهد شد. لولا گازور توکار ساده، به ندرت در موارد خاص کابینت و کمد مورد استفاده قرار می گیرد.

لولای توکار گریفین با کد G-502 ISS، به گونه ای طراحی شده است که هنگام بسته شدن در یا کشو، کاملا پنهان شود. این ویژگی منحصر به فرد یک ظاهر تمیز و مینیمالیستی ایجاد می کند که زیبایی کلی مبلمان یا کابینت را افزایش می دهد. با از بین بردن نیاز به لولاهای قابل مشاهده، لولاهای مخفی به زیبایی ساده و معاصر کمک می کنند که به طور فزاینده ای در طراحی داخلی مدرن دنبال می شود.

 یکی از مزیت های اصلی این لولا، توانایی آن در فراهم کردن دامنه حرکتی کامل است که به درها و کشوها اجازه می دهد تا با زاویه گسترده باز شوند بدون اینکه هیچ سخت افزار قابل مشاهده ای مانع حرکت آن ها شود. این دسترسی نامحدود دسترسی به آیتم های ذخیره شده در داخل را آسان تر می کند و سازماندهی بدون دردسر را تسهیل می کند.