هایگلاس نیز نوعی ام دی اف است با این تفاوت که روکش آن با یک لایه پلکسی گلاس پوشانده میشود. پلکسی گلاس نوعی پلاستیک است که ظاهری بسیار شفاف و شبیه شیشه دارد که نسبت به شیشه سبک تر و مقاوم تر است.

این روکش مضاعف باعث زیبایی و درخشندگی هایگلاس می شود که برای حفظ آن باید بسته بندی خاصی داشته باشد. به نسبت ام دی اف برشکاری و طراحی آن سخت تر است. مجموع این عوامل باعث گران تر شدن هزینه کار هایگلاس به نسبت ام دی اف می شود.

کدام را انتخاب کنیم؟ هایگلاس یا ام دی اف؟

هرکدام از این مدل ها و متریال ها طرفداران خاص خودشان را دارند. ام دی اف قیمت مناسب تر و موارد استفاده ی بیشتری دارد در حالی که هایگلاس امروزی تر و زیبایی بیشتری دارد.در مقایسه نمی توان گفت کدام بهتر است ولی افرادی که از نظر مالی محدودیتی ندارند معمولا به دلیل مدرن بودن هایگلاس و همچنین زیبایی و مقاومت و دوام بیشترش آن را انتخاب میکنند. البته هایگلاس خشن پذیری و لک پذیری بیشتری نسبت به ام دی اف دارد و ممکن است این عوامل شما را از خریدش منصرف کند.

در آخر باید اضافه کنم که هم هایگلاس و هم ام دی اف زیبایی خاص خودشان را دارند اما اگر هم سو با آن ها یراق و اکسسوری مناسبی در کابینت استفاده شود زیبایی آنها دو چندان میشود. مثلا استفاده از کشوهای بدنه دار یا به اصطلاح تاندم باکس که شامل بدنه های شیشه ای، میله ای، فلزی مشبک دار میشود. 

جهت خرید تاندم باکس های بدنه دار ولکاتو با شماره زیر تماس بگیرید.

021-45260203